Ericsson spustil hlasové volania zo zariadení nositeľnej elektroniky

  • Spoločnosť Ericsson spustila novú funkciu siete pre hlasové hovory, založenú na technológii Voice over LTE (VoLTE), aby umožnila používanie jedného mobilného telefónneho čísla pre viaceré zariadenia využívajúce SIM-kartu (Multi-SIM), ako je napríklad nositeľná elektronika
  • S týmto riešením môžu operátori poskytovať hlasové služby s rovnakým číslom mobilného telefónu ako smartphone aj na zariadeniach nositeľnej elektroniky
  • Služba je nasadená v sieťach viac ako 10 operátorov s podporou VoLTE v Európe, Severnej Amerike a Tichomorí
  • Spoločnosť Ericsson (NASDAQ: ERIC) spustila novú funkciu siete, aby umožnila systém Multi-SIM pre hlasové volania a nasadila ju v sieťach viac ako 10 operátorov.

V súčasnosti sa na trh dostávajú nové populárne zariadenia nositeľnej elektroniky s mobilnou konektivitou, ktoré umožňujú spotrebiteľom komunikovať a byť dosiahnuteľní jednoduchšie.

Možnosť hlasového volania ponúkajú nové zariadenia nositeľnej elektroniky, ktoré obsahujú funkciu VoLTE so štandardnými SIM kartami alebo SIM kartami so zabudovaným softvérom. Tieto zariadenia sa môžu pripojiť k mobilnej sieti bez toho, aby museli byť prepojené so  smartfónom. Ak sú navyše vybavené možnosťou používania viacerých SIM-kariet v mobilnej sieti konkrétneho operátora, môžu používatelia uskutočňovať hovory aj bez toho, aby mali smartfón pri sebe.

Inteligentné hodinky a ďalšie zariadenia nositeľnej elektroniky s hlasovými službami operátora môžu byť užitočné pri športe, pri vykonávaní náročných fyzických aktivít alebo jednoducho, keď ste na cestách. Sú tiež vhodné pre malé deti, ktoré by mohli smartfón stratiť, a pre starších ľudí na privolanie pomoci v prípade núdze.

Funkcia Ericsson Multi-SIM pre hlasové hovory umožňuje mobilnému operátorovi ponúknuť riešenie s jedným číslom pre viaceré zariadenia založené na SIM. T.j. nové nositeľné zariadenie teraz môže zdieľať číslo mobilného telefónu, ktoré už patrí k existujúcemu pripojeniu pre smartphone.

Funkcia Multi-SIM pre hlasové hovory nadväzuje na riešenie Ericsson VoLTE a môže byť pridaná ako nadstavba do sietí operátorov, v ktorých funguje Ericsson VoLTE akonáhle sú na trhu dostupné a v sieti operátora preverené zariadenia s podporou technológie Multi-SIM.

Monica Zethzon, riaditeľka oddelenia produktového manažmentu pre komunikačné služby povedala: „Pre našu odskúšanú základňu sietí VoLTE neustále vyvíjame nové užitočné služby, aby sme našim zákazníkom umožnili spustiť inovatívne komunikačné služby pre koncových zákazníkov aj firmy. S novou funkciou Multi-SIM pre hlasové hovory podporujeme operátorov, ktorí na trh zavádzajú nové atraktívne zariadenia so umožňujúce kdekoľvek uskutočňovať vysokokvalitné hlasové hovory v sieti operátora, a to pomocou mobilného telefónneho čísla účastníka.“

Hlasové hovory pre nositeľnú elektroniku

 Spoločnosť Ericsson vyvinula kompletné sieťové riešenie pre funkciu hlasových volaní pre viaceré SIM karty, založené na riešení VoLTE vychádzajúcom z technológií IP Multimedia Subsystem (IMS) a Secure Entitlement. K dispozícii sú aj systémové integračné služby pre nasadenie hlasových volaní pre Multi-SIM. Pre operátorov, ktorí používajú technológiu Ericsson VoLTE/IMS, ide o jednoduchú softvérovú aktualizáciu ich siete.

Toto riešenie je overené a predbežne integrované so zariadeniami s vedúcou pozíciou na trhu a riešenie spoločnosti Ericsson bude prispôsobené viacerým typom a značkám zariadení na základe dopytu na trhu a vývoju ekosystému zariadení.

ericsson-nositelne-zariadenia

O spoločnosti Ericsson

Ericsson je popredným medzinárodným dodávateľom telekomunikačných technológií a služieb. Prostredníctvom riešení fungujúcich v reálnom čase vytvára prepojenú spoločnosť (Networked Society), ktorá umožňuje študovať, pracovať a slobodnejšie žiť v trvalo udržateľných spoločnostiach po celom svete. Ponuku Ericssonu tvoria služby, softvér a infraštruktúra informačných a komunikačných technológií, určených telekomunikačným operátorom a iným odvetviam. V súčasnosti sa v sieťach od Ericssonu uskutočňuje viac ako 40% celosvetovej mobilnej komunikácie, spoločnosť zabezpečuje servis sietí s viac 2,5 miliardami používateľov.

Kategórie článkov