Ericsson spustil hlasové volania zo zariadení nositeľnej elektroniky

Spoločnosť Ericsson spustila novú funkciu siete pre hlasové hovory, založenú na technológii Voice over LTE (VoLTE), aby umožnila používanie jedného mobilného telefónneho čísla pre viaceré zariadenia využívajúce SIM-kartu (Multi-SIM), ako je napríklad nositeľná elektronika. S týmto riešením môžu operátori poskytovať hlasové služby s rovnakým číslom mobilného telefónu ako smartphone aj na zariadeniach nositeľnej elektroniky. Služba je nasadená v sieťach viac ako 10 operátorov s podporou VoLTE v Európe, Severnej Amerike a Tichomorí. Spoločnosť Ericsson (NASDAQ: ERIC) spustila novú funkciu siete, aby umožnila systém Multi-SIM pre hlasové volania a nasadila ju v sieťach viac ako 10 operátorov.

Deti používajú technológiu spôsobom, akým to dospelí nikdy nebudú vedieť

Ericsson ConsumerLab: Prieskumu sa zúčastnilo 2000 mladých Američanov vo veku 13 – 17 rokov. Približne 40 % amerických teenagerov vo veku 13 – 17 rokov vlastní chytrý telefón. Celkom 57 % z nich uviedlo, že je pre nich veľmi dôležité mať prístup k internetu odkiaľkoľvek. Na druhej strane toto tvrdenie potvrdilo len 24 % dospelých. 30 % rodičov deťom vo veku 13 – 14 rokov stanovuje pravidlá pre používanie sociálnych sieti typu Facebook, počítače či mobilného telefónu. 85 – 90 % teenagerov vo veku 13 – 17 let má dovolené mať vo svojej izbe mobilný telefón a hudobný prehrávač. S počítačmi sú rodičia prísnejší. Povolenie mať v izbe počítač má 66 % 17ročných chlapcov a 72 % dievčat.

Vedeli ste to?

Smartphone má obrovský vliv na běžný život lidí. Používání aplikací se stává stále důležitější potřebou spotřebitelů. Přes 50 % majitelů smartphonů z celého světa používá svoje zařízení hned, když ráno vstanou a 44 % se před opuštěním postele přihlásí na internet.
V prvním čtvrtletí roku 2012 dosáhl počet mobilních připojení 6,2 miliardy a během druhého čtvrtletí vzrostl o nových 170 milionů mobilních připojení.
V současnosti existuje více než 700 milionů uživatelů chytrých telefonů a podle odhadů Ericssonu dosáhne v roce 2017 3 miliard.